Krzysztof Zalewski i Smolik prawie jak Edyta Górniak

29 stycznia 2021
ok. 2 minut czytania

Z okazji premiery serii przyrodniczej \”Planeta doskonała\” BBC Earth wspólnie z Krzysztofem Zalewskim i Smolikiem postanowili tchnąć nową energię w kultowy utwór, który dla wielu z nas był pierwszym manifestem ekologicznym i muzycznym hołdem oddanym naturze. Nowa aranżacja utworu \”Kolorowy wiatr\” z filmu \”Pocahontas\” w zestawieniu z wyjątkowymi ujęciami z serii mają przypominać o nietracącym na aktualności przesłaniu, że nasz unikatowy świat nie jest nam dany na zawsze i jeżeli chcemy go ocalić, to musimy sobie przypomnieć jak żyć z nim w harmonii.

\”Planeta doskonała\” z narracją niezastąpionego Sir Davida Attenborough (premiera 31 stycznia na kanale BBC Earth) ukazuje, jak istotna dla życia na ziemi jest równowaga. Jest ona możliwa dzięki temu, że siły natury, takie jak: wulkany, światło słoneczne, pogoda czy oceany mogą mieć zarówno życiodajną jak i destrukcyjną moc. To samo dotyczy człowieka, który w serii ukazany jest, jako najnowsza siła wpływająca na stan naszego świata. Choć obecnie jego działalność jest w dużej mierze niszczycielska, to ma on również potencjał by wpływać pozytywnie na życie naszej planety.

Za produkcję nowej wersji piosenki \”Kolorowy wiatr\” w wykonaniu Zalewskiego odpowiada Smolik, a teledysk obrazują ujęcia z serii \”Planeta doskonała\” BBC Earth.

– \”Kolorowy wiatr\” to swoisty hymn celebrujący wyjątkowość tego, co nas otacza – mówi Krzysztof Zalewski. – Nie wyobrażam sobie utworu, który lepiej oddawałby przesłanie najnowszej serii BBC Earth mówiącej o tym, że wszystkie siły natury działają w sposób doskonały i nawet swą niszczycielską działalność potrafią zrównoważyć tak, by umożliwiać życie setkom tysięcy gatunków roślin i zwierząt, a także nam ludziom. Choć wobec ogromu natury zdajemy się być dość mali, to w naszych rękach jest dziś walka o jej przetrwanie. Mam nadzieję, że dzięki nowej aranżacji utworu wypracowanej wspólnie ze Smolikiem dotrzemy z tym ważnym przesłaniem jak najszerzej.

– Oddajemy w Wasze ręce naszą wersję bardzo znanej, wręcz kultowej piosenki, z którą wielu z Was ma dużo miłych wspomnień – dodaje Smolik. – Zazwyczaj dotykanie takich świętości budzi we mnie obawy, ale zaproszenie od Krzyśka Zalewskiego i jego obecność, a przede wszystkim idea całej serii \”Planety doskonałej\” były wystarczającymi powodami by podjąć się tego wyzwania. Miłej podróży.

Dokumenty przyrodnicze BBC Earth wraz z narracją Sir Davida Attenborough od lat stanowią niezwykłą platformę edukacji – pokazują zarówno zapierające dech w piersi obrazy ze świata naturalnego, jak i podkreślają wagę troski o naszą planetę. Najnowszą serię dokumentalną \”Planeta doskonała\” w polskiej wersji językowej można oglądać co niedzielę, od 31 stycznia o godz. 11:00 w BBC Earth.