Krzysztof Zalewski w „Historii Roja”

15 stycznia 2016
ok. 1 minuta czytania

Po wydaniu debiutanckiej płyty „Pistolet” Krzysztof Zalewski zniknął na 9 lat z pierwszego planu na scenie. W tym czasie szlifował warsztat i zdobywał doświadczenie. Występował przez ten okres m.in. z Katarzyną Nosowską, Hey, Muchami czy Brodką. W 2013 roku powrócił z autorską płytą „Zelig”.

4 marca widzowie w całej Polsce będą mogli poznać młodego artystę z zupełnie nowej strony. Krzysztof Zalewski zagrał bowiem główną rolę w filmie Jerzego Zalewskiego „Historia Roja”. Muzyk wcielił się w postać Mieczysława Dziemieszkiewicza pseudonim „Rój” – młodego żołnierza polskiego podziemia antykomunistycznego. Scenariusz inspirowany jest dramatycznymi losami Mieczysława Dziemieszkiewicza, pseudonim „Rój” – młodego żołnierza polskiego podziemia antykomunistycznego i innych Żołnierzy Wyklętych.

Wiosna 1945 roku. 20-letni Mieczysław „Rój” Dziemieszkiewicz traci starszego brata, dowódcę oddziału Narodowych Sił Zbrojnych na Mazowszu, zamordowanego przez żołnierzy sowieckich. Wraca w rodzinne strony i wstępuje do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Jako dowódca oddziału partyzanckiego przez kolejnych 6 lat kontynuuje walkę o wolną Polskę z sowieckim okupantem, siejąc postrach wśród funkcjonariuszy UB i kolaborantów. Komunistyczne władze robią wszystko, aby namierzyć i zlikwidować „wroga władzy ludowej”.

Zwiastun można obejrzeć pod tym adresem.

W obsadzie znaleźli się Piotr Nowak, Marcin Kwaśny, Mariusz Bonaszewski, Karolina Kominek, Magdalena Kuta, Piotr Bajor, Jerzy Światłoń, Sławomir Orzechowski, Andrzej Mastalerz, Tomasz Dedek i Piotr Domalewski.