Kuba Kawalec z happysad solo

21 kwietnia 2021
ok. 1 minuta czytania

Premierowo piosenkę \”Zdechłam\” będziecie można usłyszeć już jutro, 22 kwietnia, o godz. 13:05 w Radiu 357. W piątek o 10:00 na YouTube premierę będzie miał niezwykły teledysk do utworu autorstwa Zuzanny Plisz. W planach jest również czat z Kubą.

Po 20 latach spędzonych w Happysad, Kuba Kawalec wychyla się ze swojej strefy komfortu, proponując solowy album zatytułowany \”Ślepota\”. Na płytę wejdzie 10 piosenek, które powstały i zostały zarejestrowane w trakcie pandemicznej przerwy w warszawskim studiu Black Kiss Records, przy współpracy z wieloletnim przyjacielem Patrykiem Kienastem (Mjut) oraz dwójką producentów Arkiem Koperą (Black Kiss Records) i Mariuszem Obijalskim (m.in. Fisz Emade Tworzywo, Albo inaczej). W tekstach Kuba postanowił skupić się na społeczeństwie i jego aktualnych bolączkach. Jak twierdzi materiał jest nieprzewidywalny, gęsty emocjonalnie i choć na wskroś nowoczesny, to z pełnym szacunkiem do klasycznej formy zarówno brzmienia jak i konstrukcji.

Kuba Kawalec – rocznik \’78, wokalista, muzyk, autor tekstów i kompozytor, wieloletni lider zespołu happysad. Razem z macierzystym projektem wydał między innymi 3 platynowe i 4 złote płyty, sprzedał ponad ćwierć miliona fizycznych nośników, zagrał blisko 1500 koncertów, a liczba odtworzeń ich piosenek zarówno w serwisie Tidal jak i Spotify przekracza 100 milionów.