Kulturalna i OFF Festival na Placu Defilad

3 czerwca 2015
ok. 2 minut czytania

W poniedziałek, 8 czerwca, na tarasie Cafe Kulturalna wystąpi duet Buke And Gase, który gościł na Scenie Eksperymentalnej OFF Festivalu w 2013 roku. Świadków tego zadziwiającego koncertu nie trzeba zachęcać, a ci, którzy się nie załapali, wreszcie mają okazję nadrobić zaległości. Buke And Gase to oryginalna mieszanka songwriterskiej wrażliwości z awangardową odwagą, bogactwa pomysłów z ascetyczną dyscypliną transu. Grają na jedynych w swoim rodzaju instrumentach – buke to barytonowe ukulele wymyślone przez Arone Dyer, a gase to gitarobas skonstruowany przez Arona Sancheza – i budują instrumenty dla innych, na przykład So Percussion czy Bryce’a Dessnera z The National.

17 czerwca na Placu Defilad wystąpi formacja Kwadratowi. Zagrają wszystkie swoje największe przeboje, polskie i zagraniczne oraz cały album „Na żywo w Autorze”. Choć w papierach lat przybywa Iron, The Doors i Angus jeszcze nigdy nie byli w takiej formie. To może być najdłuższa noc tego lata. Początek: mniej więcej 19.00.

27 czerwca w tym samym miejscu wystąpi kalifornijska formacja Crocodiles. Panowie Brandon Welchez i Charles Rowel zaczynali ponoć, jak każdy szanujący się młody człowiek, od grania punk rocka, ale zakończyli na zgrabnych, indiepopowych piosenkach, intrygująco zepsutych brudnym, shoegaze’owym brzmieniem. Jeśli dodać do tego powiew pustynnej psychodelii i wpływy muzyki meksykańskiej – ich ostatni album „Boys” powstawał w Mexico City, a Crocodiles od tamtej pory zwą swą muzykę salsa punkiem – otrzymujemy wybuchową mieszankę, której nie sposób się oprzeć.

Przypominamy, że OFF Festival Katowice odbędzie się w tym roku w dniach od 7 do 9 sierpnia, a wystąpią na nim m.in. Patti Smith grająca „Horses”, Ride, Run The Jewels, The Residents, Sun Kil Moon, Young Fathers, Susanne Sundfor, Sunn O))), ILoveMakonnen, Xiu Xiu grający muzykę z „Twin Peaks”, Ten Typ Mes, Jacek Sienkiewicz, Pablopavo i Ludziki, Mick Harvey grający pieśni Serge’a Gainsbourga i Arto Lindsay z zespołem.