Kumka Olik polskim reprezentantem na Sziget Festival

30 maja 2014
ok. 2 minut czytania

Zespół został wyłoniony w plebiscycie Sziget Festival i Muzzo.pl. Grupa zdobyła najwięcej (32 procent) głosów internautów i w nagrodę w sierpniu zagra na tej samej imprezie, co Queens Of The Stone Age, Outkast i Placebo.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością zagrania na Sziget – nie kryje radości Mateusz Holak z Kumki Olik. – Żaden z nas nie uczestniczył w poprzednich edycjach, ale oczywiście mamy świadomość rangi oraz tradycji festiwalu. Okoliczności wyjazdu na pewno zmobilizują nas do przygotowania kilku piosenek w wersji anglojęzycznej. Na pewno postaramy się też o nową jakość wizualną naszego występu. Właśnie sprawdzam jak się mówi „to był nasz najlepszy koncert” po węgiersku.

Kumka Olik w finałowej rywalizacji pokonała Grawitację (18 procent głosów), Beneficjentów Splendoru (12 procent), Cinemon (12 procent), Mango Collective (9 procent), SoundQ (6 procent), Sambor (5 procent), Straight Jack Cat (3 procent), HDYA (2 procent) oraz Sounds Like The End Of The World (1 procent).

Ostatnia płyta formacji Kumka Olik to „Nowy koniec świata” z 2011 roku.

Co roku na węgierskiej Wyspie Wolności koncertom muzyków z całego świata przysłuchuje się pół miliona ludzi.

W tym roku Sziget Festival startuje 11 sierpnia i potrwa przez osiem dni. Na Wyspie Wolności zagrają m.in. Queens Of The Stone Age, Outkast, Lily Allen, Placebo, Imagine Dragons, Skrillex, Macklemore & Ryan Lewis, CeeLo Green, Deadmau5 oraz Calvin Harris.

Więcej informacji o Sziget Festival na stronach Szigetfest.pl oraz Facebook.com/SzigetPL.