Kup bilet na Lee „Scratch” Perry’ego i Dub Syndicate

10 stycznia 2007
ok. 1 minuta czytania

Perry wystąpi w stołecznym klubie Proxima 11 lutego. Pochodzący z Jamajki artysta jest jednym z najbardziej wpływowych przedstawicieli gatunku reggae. Z kolei jego producenckie eksperymenty z lat 70. przyczyniły się do powstania dubu.

Perry jest współtwórcą numeru „I Chase The Devil” Maksa Romeo. Fragment nagrania został wsamplowany w przebój „Out Of Space” formacji The Prodigy.

Dub Syndicate zagra natomiast 4 lutego w poznańskim klubie Blue Note. Kapela uznawana jest za jedną z „największych legend współczesnego reggae, gdzie roots grane na żywo ubarwione jest futurystycznymi dźwiękami dubu”. Grupa zadebiutowała płytą „The Pounding Sound”, wydaną w 1982 roku. Doceniono ją jednak w roku następnym, gdy ukazał się „One Way System”. Zespół przyjeżdża do Polski promować swoją najnowszą płytę „The Rasta Far I”.

Bilety dostępne są w następujących cenach: Dub Syndicate: 35 złotych przedsprzedaż, 40 złotych w dniu koncertu, Lee „Scratch” Perry: 75 złotych przedsprzedaż, 85 złotych w dniu koncertu.