Kup koszulkę Nine Inch Nails, którą nosi Kapitan Marvel

9 marca 2019
ok. 2 minut czytania

Przy produkcji Marvela nie może być mowy o przypadku, więc i ulubiony zespół dla Kapitan Marvel, którą gra Brie Larson, był starannie wybrany. – Sporo nad tym się głowiliśmy – opowiada odpowiedzialna za kostiumy Sanja Milkovic Hays. – Pasować bowiem musiała nie tylko muzyka, ale i logo. Patrzyliśmy na inne kapele, ale często loga były zbyt kolorowe i skomplikowane. Nawet więc jeśli muzyka pasowała do bohaterki i epoki, logo było zbyt wyraziste i odwracałoby uwagę od twarzy Brie. Tymczasem logo Nine Inch Nail było subtelne i urocze. Widać je, ale nie odwraca uwagi.

Z okazji premiery filmu „Kapitan Marvel”, wytwórnia Marvel i Nine Inch Nails przygotowali limitowaną edycję koszulek. Do sprzedaży trafił również biały t-shirt noszony przez tytułową superbohaterkę w produkcji. Obydwa modele można znaleźć na stronie Nine Inch Nail.

Akcja filmu „Kapitan Marvel” rozgrywa się w latach 90., przed wydarzeniami ze wszystkich dotychczasowych obrazów Marvela. Wrogami Kapitan Marvel będą Skrullowie, rasa pozaziemskich zmiennokształtnych kosmitów.

Pod pseudonimem Kapitan Marvel (Captain Marvel) skrywa się Carol Danvers (w tej roli Brie Larson). Kobieta pojawiła się w komiksach w 1968 roku jako nieposiadająca supermocy oficer United States Air Force. Jej DNA zostało zmieszane z DNA Kapitana Marvela w wyniku wybuchu, co zaowocowało nabyciem nadludzkich umiejętności. W 2012 roku została oficjalnie nazwana Kapitan Marvel, by uhonorować superbohatera, który przekazał jej moce.

Za reżyserię odpowiadają Anna Boden i Ryan Fleck. Do kin „Kapitan Marvel” trafił 8 marca 2019 roku.