Kwiat Jabłoni numerem jeden

18 lutego 2021
ok. 1 minuta czytania

To ogromny sukces duetu, taka sytuacja zazwyczaj zdarza się tylko przy rapowych produkcjach. \”Mogło być nic\” jest obecnie jednym z najpopularniejszych wydawnictw we wszystkich serwisach streamingowych oraz sklepach muzycznych.

Krążek promują dwa single \”Buka\”oraz \”Mogło być nic\”.

Na płycie znalazło się 11 premierowych kompozycji, w tym dwie dobrze już znane: tytułowe “Mogło być nic” oraz refleksyjna “Buka”. To bardzo różnorodny album wypełniony osobistymi tekstami, komentującymi otaczającą rzeczywistość. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie zaskakują rozbudowanymi i nieoczywistymi aranżacjami. Za produkcję całego materiału odpowiedzialny jest Wojtek Urbański.

Aby wyrazić troskę o planetę do produkcji drugiego albumu zespół wybrał ekologiczny papier z recyklingu. Nie został on pokryty, w przeciwieństwie do powszechnej praktyki, folią nabłyszczającą, ani matującą. Kasia i Jacek zrezygnowali również z folii ochronnej – opakowania, które zabezpiecza płytę na sklepowej półce. W zamian za to zastosowana została papierowa obwoluta oraz eko naklejki.

Partnerem wydawnictwa jest Greenpeace, a 1 procent dochodu ze sprzedaży zostanie przekazany na działalność Stowarzyszenia Otwarte Klatki.