Kwiat Jabłoni poleca nową piosenkę Rozen

27 sierpnia 2020
ok. 1 minuta czytania

Rozen to czwórka przyjaciół grających muzykę z pogranicza indie folku i popu. Ich twórczość to wyraziste połączenie ciepłego wokalu, gitary elektrycznej, skrzypiec, wiolonczeli i perkusji. Często porównywani do takich grup jak Mumford & Sons, The Lumineers oraz Of Monsters & Men.

Utwór \”Lepszy ląd\” spotkał się z entuzjastyczną reakcją innej polskiej indiefolkowej grupy – Kwiatu Jabłoni. – Kochamy! Nie mogliśmy się od dawna doczekać tej premiery. Jesteśmy fanami. Kasia i Jacek – czytamy w komentarzu pod klipem.

Zespół Rozen powstał z inicjatywy wokalisty, gitarzysty i autora tekstów Andrzeja Rozena. Choć nie może żyć bez grania, muzyczną pasję odkrył przez przypadek. Lider zespołu na co dzień jest strategiem w agencji brandingowej, a grę na gitarze zaczynał ćwicząc wraz z tutorialami na YouTubie – jest samoukiem.

Oprócz Andrzeja Rozena w skład zespołu wchodzą skrzypaczka Karolina Matuszkiewicz, wiolonczelista Dominik Frankiewicz oraz perkusista Kacper Majewski.

W swoich utworach Rozen dotykają uniwersalnych doświadczeń – miłości, tęsknoty, nadziei czy straty. Dzięki łączącej ich muzycznej wrażliwości przekładają je na wpadające w ucho melodie i pełne emocji, poetyckie teksty.