Kwiat Jabłoni powraca z nowym singlem

6 listopada 2020
ok. 2 minut czytania

Tym razem Kasia i Jacek Sienkiewiczowie podjęli współpracę z cenionym polskim producentem muzycznym – Wojtkiem Urbańskim. Wynikiem tego wyjątkowego połączenia jest mocna w przekazie i pełna energii kompozycja.

– Główną myślą, towarzysząca mi przy pisaniu tekstu do \”Mogło być nic\”, było zwrócenie uwagi na to, że istnienie świata wcale nie jest oczywiste – mówi Jacek Sienkiewicz. – Przecież nie wiemy na sto procent, czy to wszystko, co jest, faktycznie musiało mieć miejsce. Nie wiemy, czy następny dzień w ogóle nastąpi. Wobec zupełnej pustki, która równie dobrze mogła wystąpić zamiast tego wszystkiego co istnieje, może powinniśmy zwrócić uwagę, że te wszystkie szare i zwyczajne sytuacje, które spotykają nas na codzień, są czymś zupełnie niezwykłym.

Kwiat Jabłoni, czyli Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla \”Dziś późno pójdę spać\”, który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 22 miliony razy. Szybko okazało się, że muzyków nie tak łatwo będzie zaszufladkować pod kategorię zespołu \”jednego przeboju\” – wszystkie następne produkcje zdobyły uznanie i wielką popularność.

świetnie przyjęte kompozycje znalazły się na debiutanckim albumie \”Niemożliwe\”, wydanym w lutym 2019 r. Krążek uzyskał status platynowej płyty. Wręczenie tego wyróżnienia odbyło się podczas całkowicie wyprzedanego koncertu w legendarnej Operze Leśnej w Sopocie. Wydawnictwo do dziś znajduje się w zestawieniach najlepiej sprzedających się płyt w Polsce.

Kasia i Jacek, do tej pory, zagrali blisko 150 koncertów. Wyprzedali największe i najbardziej prestiżowe polskie sceny. Kwiat Jabłoni wystąpił między innymi na Open’er Festival, Spring Break Festival czy Pol’and’rock Festival, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Debiutujący zespół pod Małą Sceną zgromadził kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Kwiat Jabłoni otrzymał Złotego Bączka – nagrodę publiczności dla najlepszego zespołu 25. edycji Pol’and’Rock Festival.