Kylesa i Kvelertak na Rock In Summer

18 kwietnia 2011
ok. 1 minuta czytania

Kylesa to amerykański zespół pochodzący z Savannah (Georgia). Jego muzykę określa się mianem sludge-metalu, wskazując dodatkowo na istotne wpływy takich zespołów jak Neurosis, Kyuss, Black Sabbath czy wczesnej twórczości Pink Floyd. Debiutancki album kapeli trafił do sklepów w roku 2002.

Lata 2002 – 2009 to niezwykle płodny okres w karierze kapeli. Muzycy wydali w tym czasie trzy albumy: \”To Walk a Middle Course\” (2005), \”Time Will Fuse Its Worth\” (2006) oraz \”Static Tensions\” (2009). W październiku 2010 ukazało się piąte wydawnictwo zespołu, zatytułowane \”Spiral Shadow\”. Album został doceniony przez krytyków przede wszystkim za umiejętną fuzję takich gatunków jak metal, psychodeliczny rock oraz crust punk.

Kvelertak to jedna z najważniejszych współczesnych formacji norweskich. Jej debiutancka płyta zatytułowana po prostu \”Kvelertak\” miała premierę w roku 2010. Album charakteryzuje oryginalne współbrzmienie energicznego, nieokrzesanego rock\’n\' rolla, black-metalu oraz punka. W przeciwieństwie do innych kapel reprezentujących ciężkie brzmienia, Kvelertak wykonują wszystkie utwory w języku ojczystym, nawiązując w tekstach do mitologii nordyckiej.

Bilety na wydarzenie, jak i na pozostałe edycje Rock In Summer do nabycia na ticketpro.pl oraz eventim.pl.