„La La” zapowiada reedycje Led Zeppelin

30 maja 2014
ok. 2 minut czytania

Jimmy Page wykonał benedyktyńską pracę, remasterując albumy „Led Zeppelin”, „II” i „III” na podstawie oryginalnych analogowych taśm, a także przeczesując przepastne domowe archiwa, w poszukiwaniu dodatkowych nagrań z dawnych czasów, celem uatrakcyjnienia reedycji.

– Otworzyłem właśnie portal, dzięki któremu można się przenieść w czasie do chwil, w których Led Zeppelin nagrywał płyty – komentuje Jimmy Page. – To wybór niedokończonych utworów, wstępnych miksów, podkładów, alternatywnych wersji, a także nowych kawałków, które wtedy zarejestrowaliśmy.

Do każdej ze wznowionych płyt, gitarzysta Led Zeppelin przygotował bonusowy krążek. I tak, do „Led Zeppelin” Page dodał koncert grupy z paryskiej „Olympii”, z 10 października 1969 roku, podczas którego fenomenalnie wykonała ona dziewięć kompozycji, wykazując się wielkim talentem improwizacyjnym w paru z nich.

„II” bogatsza jest o CD z ośmioma utworami, numerami z albumu w wersjach wcześniej niepublikowanych z różnych sesji nagraniowych. Jest też piękny prezent dla fanów klasycznego rocka w postaci nigdy wcześniej niewydanego utworu „La La”.

Nagrania „La La” można posłuchać pod tym adresem.

Do płyty „III” Jimmy Page postanowił dołączyć dysk z dziewięcioma numerami, głównie znanymi z płyty, lecz tutaj w innych wersjach z sesji nagraniowych. Są też trzy wcześniej niepublikowane kompozycje – „Jennings Farm Blues” (instrumentalny wstęp do „Bron-Yr-Aur Stomp”), „Bathroom Sound” (instrumentalna wersja „Out On The Tiles”) oraz miks dwóch bluesowych klasyków, „Keys To The Highway/Trouble In Mind”.

19 listopada 2012 roku w sprzedaży pojawiło się ostatnie, koncertowe wydawnictwo grupy, „Celebration Day”.