Lacuna Coil przedstawia „Save Me”

3 października 2019
ok. 2 minut czytania

Po singlach „Layers of Time” i „Reckless” włoscy metalowcy zaprezentowali numer „Save Me”.

– Zabrzmi to jak frazes, jeśli powiem, że ta płyta jest cięższa i mroczniejsza niż poprzednie, ale tak właśnie jest – zapewnia wokalistka Cristina Scabbia. – Nie sądzę, by Lacuna Coil kiedykolwiek wcześniej brzmiała tak ciężko. Album będzie też zaskoczeniem dla wielu ludzi, bo sporo eksperymentowaliśmy zarówno z wokalami jak i na płaszczyźnie muzycznej.

Włoski zespół będzie promować krążek „Black Anima” na dwóch koncertach w Polsce. Grupa wystąpi 10 grudnia w krakowskim Kwadracie oraz 11 grudnia w warszawskim klubie Progresja. Koncerty będą częścią trasy, którą zespół zagra wraz z Eluveitie oraz Infected Rain.

Muzyka Lacuna Coil to połączenie metalu i rocka gotyckiego, w którym cechą charakterystyczną jest zestawienie mocnego głosu Andrea Ferro i pięknego, melodyjnego wokalu Cristiny Scabbii. Takim graniem Włosi nie tylko zyskali powodzenie w Europie, ale także osiągnęli spory sukces komercyjny na bardzo wymagającym rynku amerykańskim. Wydany w 2006 roku album „Karmacode” znalazł po drugiej stronie Atlantyku ponad 200 tys. nabywców, a na „Billboardzie” zameldował się na miejscu 28. Od tamtej pory każda płyta Lacuna Coil mieściła się w pierwszej 50. notowania Billboard 200. Warto wspomnieć, że piosenka „Swamped” znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu „Resident Evil 2: Apokalipsa”. Dotychczasową dyskografię ekipy z Mediolanu zamyka „Delirium” z 2016 roku.

Bilety na koncerty Lacuna Coil dostępne są w sklepie Knockout.