Lacuna Coil zagra we Wrocławiu

26 stycznia 2017
ok. 2 minut czytania

Legenda gotyckiego metalu powraca do Polski po nagraniu świetnie przyjętego albumu „Delirium”. Koncert odbędzie się 1 maja w kompleksie wrocławskiej Hali Stulecia.

Zespół powstał w 1994 roku jako Sleep of Right, ale szybko zmienił nazwę na Ethereal. Po negocjacjach z wytwórnią płytową założyciele grupy Andrea Ferro i Marco Coti Zelati zdecydowali się na występowanie pod szyldem Lacuna Coil i pod tą nazwą stali się znani na całym świecie. Od początku współpracowała z nimi zjawiskowa wokalistka Cristina Scabbia. W 1999 roku ukazał się ich debiutancki album „In a Reverie”, który szybko zdobył rozgłos oraz zbudował Lacunie renomę wśród wymagającej, metalowej publiczności. Prawdziwy przełom nastąpił w 2002 roku, po wydaniu rewelacyjnego albumu „Comalies”, dzięki któremu grupa szturmem zdobyła rynek amerykański. Utwór „Heaven’s a Lie” zdobył nagrodę Independent Music Awards, a „Swamped” został użyty na ścieżce dźwiękowej filmu „Resident Evil 2: Apokalipsa”. Klipy zespołu zaczęły pojawiać się w legendarnym programie MTV „Headbangers Ball”, muzycy zostali również zaproszeni na Ozzfest. Kolejne albumy potwierdziły klasę Lacuna Coli i wprowadziły Włochów do ścisłej czołówki światowej sceny heavymetalowej, stawiając ich na równi z Within Temptation i The Gathering. Po kilkuletnim flircie z popowymi brzmieniami, które zapewniły zespołowi częsty pobyt na listach Billboardu, Andrea Ferro i Marco Coti Zelati postanowili powrócić do korzeni i w zeszłym roku nagrali swoją najmocniejszą płytę „Delirium”. 

Koncert będzie częścią festiwalu 3-Majówka 2017, w którym swój udział potwierdzili już: Lady Pank, Illusion, Krzysztof Zalewski, Czesław Śpiewa, Łąki Łan, Kult, Luxtorpeda, Acid Drinkers, Xxanaxx, L.U.C. & Rebel Babel Ensemble oraz 5’Nizza z Ukrainy.

Do końca stycznia obowiązują promocyjne ceny: 49 zł za bilety jednodniowe, 79 zł za karnety 2 – dniowe oraz 99 zł za karnety 3 – dniowe.