Lady Gaga i jej mąż Gucci

9 marca 2021
ok. 1 minuta czytania

Obraz przedstawia historię rodziny, która stworzyła słynną markę modową. Lady Gaga wciela się Patrizię Reggiani, która w 1999 roku trafiła za kratki za zamordowanie swojego męża Maurizio Gucciego, dziedzica fortuny modowego imperium. W tej roli pojawia się Adam Driver. Właśnie zdjęcie ze swoim filmowym mężem piosenkarka opublikowała w mediach społecznościowych.

Reggiani nie zabiła męża samodzielnie – wynajęła płatnego zabójcę po tym, jak odkryła, że Maurizio ma romans. W 2011 roku kobieta odrzuciła propozycję wcześniejszego wyjścia na wolność. \”Nie, dziękuję, bo to oznaczałoby, że musiałabym znaleźć sobie pracę, a ja nie przepracowałam ani jednego dnia w swoim życiu. Wolę zostać w celi i podlewać kwiatki\”, argumentowała Reggiani. Kobieta ostatecznie opuściła więzienie w 2016 roku po 18 latach. Pracować jednak nie będzie musiała, bo rocznie dostaje od firmy Gucci 4,5 miliona złotych.

Film powstaje na podstawie książki Sarah Gay Forden \”The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour and Greed\”. Scenariusz naoisał Roberto Bentivegna. W obsadzie znaleźli się również Jared Leto, Robert De Niro i Al Pacino. Premiera planowana jest na 24 listopada.

Signore e Signora Gucci #HouseOfGucci pic.twitter.com/HiBjiKz6jZ— Lady Gaga (@ladygaga) March 9, 2021