Lady Gaga jako Donatella Versace

5 listopada 2016
ok. 2 minut czytania

Gwiazda zagra w kolejnej odsłonie „American Crime Story”. Artystka pojawi się w trzeciej części, która opowiadać będzie o zabójstwie projektanta, Gianniego Versace. Latem 1997 roku kreator mody został zastrzelony przez seryjnego zabójcę, Andrew Cunanana, przed swą rezydencją w Miami. Versace był jego piątą i ostatnią ofiarą.

Lady Gaga wcieli się w siostrę projektanta, również projektantkę Donatellę Versace. W prawdziwym życiu, panie są przyjaciółkami. Na albumie artystki „Artpop” z 2013 roku znalazła się nawet piosenka „Donatella”. Amerykanka wystąpiła z kolei w kampanii Donatelli Versace na wiosnę 2014.

Zdjęcia do produkcji, której pełny tytuł brzmi „Versace/Cunanan: American Crime Story” mają ruszyć na początku 2017 roku. Sezon składać będzie się z 10 odcinków zrealizowanych na podstawie książki „Vulgar Favors” Maureen Orth. Tom Rob Smith pisze scenariusz.

Seria „American Crime Story” przybliża słynne, prawdziwe zbrodnie. Pierwsza część przedstawiła sprawę O.J. Simpsona i zdobyła 9 statuetek Emmy. Druga to „Katrina” o huraganie, który w 2005 roku mocno zniszczył Nowy Orlean. Jednocześnie powstawać będzie drugi i trzeci sezon.

Lady Gaga obecnie promuje wydaną 21 października płytę „Joanne”. 5 lutego 2017 roku wystąpi na stadionie NRG w Houston w przerwie meczu SuperBowl.

Wokalistka ma 27 milionów sprzedanych płyt i 146 milionów singli. Jej największe przeboje to „Bad Romance”, „Telephone”, „Alejandro”, „Just Dance” czy „Poker Face”.

30-latka ostatnio coraz częściej zajęta jest karierą aktorską. Występuje w szóstym sezonie „American Horror Story” Ryana Murphy’ego oraz potwierdziła udział w filmie „A Star Is Born” Bradleya Coopera.