Lady Gaga mówi głośno o swej chorobie

13 września 2017
ok. 1 minuta czytania

Przypomnijmy, że Netflix zrealizował produkcję „Gaga: Five Foot Two”, która przybliża codzienne życie jednej z największych współczesnych gwiazd popu. Za reżyserię odpowiada Chris Moukarbel („Banksy Does New York”, „Me at the Zoo”). Jak zapewnia twórca, dokument odsłania kurtynę i pokazuje to, co kryje się za artystyczną kreacją. Na ekranie przedstawiono blisko rok z życia Gagi, zarówno jego publiczną, jak i prywatną stronę. W opublikowanym zwiastunie fani mogli zobaczyć, iż wokalistka walczy z jakąś chorobą. Na Twitterze artystka ujawniła swą przypadłość.

Lady Gaga cierpi na fibromialgię, przewlekłą chorobę charakteryzującą się chronicznym bólem w układzie ruchu. Chorzy czują się często zmęczeni, mają poczucie sztywności, a sen nie zapewnia wypoczynku.

We wpisie na profilu społecznościowym gwiazda wyjaśniła, że chciała opowiedzieć o chorobie, by zwrócić uwagę ludzi na tę przypadłość, a także nawiązać kontakt z innymi chorymi.

Trailer można obejrzeć pod tym adresem.

Lady Gaga ma 27 milionów sprzedanych płyt i 146 milionów singli. Jej największe przeboje to „Bad Romance”, „Telephone”, „Alejandro”, „Just Dance” czy „Poker Face”. Ostatni album Amerykanki, „Joanne”, miał premierę w październiku 2016 roku. Ostatnio 31-latka zajęta jest na planie „A Star Is Born”, nowej wersji „Narodzin gwiazdy” w reżyserii i z udziałem Bradleya Coopera.