Lady Gaga nadal chce grać

14 stycznia 2019
ok. 1 minuta czytania

Lady Gaga odebrała nagrodę za piosenkę „Shallow” oraz za główną rolę w filmie „Narodziny gwiazdy”. Tą drugą nagrodą podzieliła się z Glenn Close, które zebrała laury za rolę w filmie „Żona”.

– Bycie aktorką to było moje największe marzenie – mówiła Lady Gaga po odebraniu nagród. – Kiedyś dałam sobie spokój, bo ciągle słyszałam, że się nie nadaje. Ale dziś stoję tutaj przed wami, bo dostałam nagrodę za grę aktorską z legendarną Glenn Close. Zdecydowanie chce nadal grać w filmach, bo uwielbiam to robić. Uwielbiałam występować w „American Horror Story” dla Ryana Murphy’ego i w filmie „Narodziny gwiazdy” dla Bradleya Coopera. To było niesamowite doświadczenie.

„Narodziny gwiazdy” to nowa wersją popularnego musicalu. Lady Gaga występuje pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem, Stefani Germanotta, i wciela się w Ally, aspirującą piosenkarkę, której talent odkrywa gwiazdor country, Jackson Maine (Bradley Cooper). Para zaczyna romans i współpracę, jednak im większą popularność zdobywa dziewczyna, tym trudniejsze stają się jej relacje z mentorem. W obsadzie znaleźli się również Sam Elliott, Andrew Dice Clay i Dave Chappelle. Scenariusz napisał Eric Roth („Monachium”, „Forrest Gump”). Bradley Cooper zadebiutował za kamerą.