Lady Gaga nie zagra Donatelli Versace

15 stycznia 2017
ok. 2 minut czytania

Trzecia części antologicznej produkcji opowiadać będzie o zabójstwie projektanta, Gianniego Versace. Latem 1997 roku kreator mody został zastrzelony przed swą rezydencją w Miami przez seryjnego zabójcę, Andrew Cunanana. Versace był jego piątą i ostatnią ofiarą.

Gaga miała sportretować siostrę projektanta, również projektantkę, a prywatnie swoją przyjaciółkę, Donatellę Versace. Powodem jest napięty grafik gwiazdy.

– Jest bardzo zajęta – wyjaśnia Murphy. – To wielka produkcja, kręcimy na całym świecie. Nie jest to więc możliwe z jej grafikiem. Czułem, że to się nie uda, ale chciałbym jeszcze z nią pracować.

Murphy i Gaga spotkali się na planie „American Horror Story”.

Zdjęcia do produkcji, której pełny tytuł brzmi „Versace/Cunanan: American Crime Story” mają ruszyć na początku 2017 roku. Sezon składać będzie się z 10 odcinków zrealizowanych na podstawie książki „Vulgar Favors” Maureen Orth. Tom Rob Smith pisze scenariusz.

Seria „American Crime Story” przybliża słynne, prawdziwe zbrodnie. Pierwsza część przedstawiła sprawę O.J. Simpsona i zdobyła 9 statuetek Emmy i 2 Złote Globy. Druga to „Katrina” o huraganie, który w 2005 roku mocno zniszczył Nowy Orlean.

Lady Gaga obecnie promuje wydaną 21 października 2016 roku płytę „Joanne”. 5 lutego 2017 roku wystąpi na stadionie NRG w Houston w przerwie meczu SuperBowl.

Wokalistka ma 27 milionów sprzedanych płyt i 146 milionów singli. Jej największe przeboje to „Bad Romance”, „Telephone”, „Alejandro”, „Just Dance” czy „Poker Face”.

30-latka ostatnio coraz częściej zajęta jest karierą aktorską. Występuje w szóstym sezonie „American Horror Story” Ryana Murphy’ego oraz potwierdziła udział w filmie „A Star Is Born” Bradleya Coopera.