Lady Gaga śpiewa Eltona Johna

30 marca 2018
ok. 2 minut czytania

Dzieło nosi tytuł \”Revamp\” i zawierać będzie nowe, popowe wersje utworów Eltona Johna w wykonaniu takich wykonawców jak Florence and the Machine, Ed Sheeran, Queens Of The Stone Age, Coldplay, Sam Smith, The Killers czy Mumford & Sons. Ponadto w sprzedaży pojawi się również siostrzane wydawnictwo – \”Restoration\” z coverami w klimacie country. Na tej płycie usłyszymy m.in. Chrisa Stapletona, Miley Cyrus i Maren Morris. Obydwa wydawnictwa ukażą się 6 kwietnia.

Lady Gaga, która pojawia się na krążku \”Revamp\”, wzięła na warsztat utwór \”Your Song\”. Jej interpretacji kawałka z 1970 roku można posłuchać poniżej. Tam też dla porównania zamieściliśmy oryginał. Wcześniej mieliśmy okazję posłuchać Q-Tipa i Demi Lovato w funkującym coverze przeboju \”Don\’t Go Breaking My Heart\”.

– To wielki komplement, gdy ktoś kocha piosenkę na tyle by zająć się jej przeróbka – mówił niedawno Elton John. – Jako kompozytorzy, ja i Bernie Taupin jesteśmy niezwykle podekscytowani, gdy tacy artyści chcą dodać coś swojego do naszych piosenek.

Elton John niedawno ogłosił koncertową emeryturę. Nim to się jednak stanie, 4 maja 2019 roku gwiazdor wystąpi w Tauron Arenie Kraków.

Elton John jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki. Na koncie ma 38 złotych oraz 31 platynowych oraz multiplatynowych płyt. Łącznie jego albumy rozeszły się w 250 milionach egzemplarzy. To do niego należy rekord najlepiej sprzedającego się singla wszech czasów, wypuszczonego w 1997 roku w nowej wersji \”Candle in the Wind\”, który osiągnął wynik 33 milionów egzemplarzy. Elton John jest także autorem muzyki do największych sprzedażowych hitów musicalowych zarówno scenicznych, jak i filmowych, takich jak np. \”Billy Elliot\”, \”Król Lew\” czy \”Aida\”. Muzyk wystąpił gościnnie w filmie \”Kingsman: Złoty krąg\”.

Lady Gaga ma na koncie 27 milionów sprzedanych płyt i 146 milionów singli. Jej największe przeboje to \”Bad Romance\”, \”Telephone\”, \”Alejandro\”, \”Just Dance\” czy \”Poker Face\”. Ostatni album Amerykanki, \”Joanne\”, miał premierę w październiku 2016 roku. Ostatnio 31-latka zajęta była na planie \”A Star Is Born\”, nowej wersji \”Narodzin gwiazdy\” w reżyserii i z udziałem Bradleya Coopera.