Lady Gaga wycofuje piosenki z R.Kellym

10 stycznia 2019
ok. 1 minuta czytania

Po premierze filmu „Surviving R. Kelly”, który wstrząsnął show-biznesowym światem Lady Gaga postanowiła przeprosić za współpracę z wokalistą. Piosenkarka nagrała z nim w 2013 roku kompozycję „Do What U Want”.

– W stu procentach popieram te kobiety, wierzę im, wiem, że cierpią i odczuwają ból i wiem, że ich głosy powinny być słyszane i traktowane poważnie – napisała Lady Gaga. – Zarzuty wobec R. Kelly’ego są absolutnie przerażające i nie do obrony. Jako ofiara napaści na tle seksualnym, nagrałam piosenkę i wideo w mrocznym czasie w moim życiu, miałam zamiar stworzyć coś wyzywającego i prowokującego, ponieważ byłam zła i wciąż nie przerobiłam traumy, które miały miejsce w moim życiu.

Lady Gaga dodała, że wycofa piosenkę ze wszystkich serwisów streamingowych.

Lady Gaga ma na koncie 27 milionów sprzedanych płyt i 146 milionów singli. Jej największe przeboje to „Bad Romance”, „Telephone”, „Alejandro”, „Just Dance” czy „Poker Face”. Ostatni album Amerykanki, „Joanne”, miał premierę w październiku 2016 roku. Ostatnio zajęta była na planie „A Star Is Born”, nowej wersji „Narodzin gwiazdy” w reżyserii i z udziałem Bradleya Coopera. Film trafił do polskich kin 30 listopada 2018 roku.