Lady Gaga zaśpiewała dla pięciu prezydentów USA

23 października 2017
ok. 2 minut czytania

Byli prezydenci powołali do życia organizację One America Appeal, której zadaniem jest zebranie pieniędzy na pomoc ludziom poszkodowanym przez ostatnie huragany – Harvey, Irma i Maria. Podczas specjalnej akcji dobroczynnej, która odbyła się w Teksasie wystąpiła Lady Gaga. W pierwszym rzędzie siedzieli Jimmy Carter, George H.W. Bush, Bill Clinton, George W. Bush i Barack Obama. Chociaż to Obama znany jest z zamiłowania do współczesnej muzyki popularnej, to 93-letni Jimmy Carter zdawał się najlepiej bawić podczas minirecitalu wokalistki.

Gaga wykonała swoje hity – „Million Reasons”, „Edge of Glory” i „You And I”. Zapis jej występu można obejrzeć poniżej.Amerykanka we wrześniu trafiła na obserwację do szpitala. Po diagnozie okazało się, że potrzebuje dłuższej przerwy i leczenia, dlatego musiała zrezygnować z jesiennych występów w Europie, ale wróci na Stary Kontynent w styczniu 2018 roku.

Lady Gaga cierpi na fibromialgię, przewlekłą chorobę charakteryzującą się chronicznym bólem w układzie ruchu. Chorzy czują się często zmęczeni, mają poczucie sztywności, a sen nie zapewnia wypoczynku. Więcej o chorobie wokalistki będzie dowiedzieć się z dokumentu „Gaga: Five Foot Two”, który zrealizował Netflix.

Wokalistka ma na koncie 27 milionów sprzedanych płyt i 146 milionów singli. Jej największe przeboje to „Bad Romance”, „Telephone”, „Alejandro”, „Just Dance” czy „Poker Face”. Ostatni album Amerykanki, „Joanne”, miał premierę w październiku 2016 roku. Ostatnio 31-latka zajęta jest na planie „A Star Is Born”, nowej wersji „Narodzin gwiazdy” w reżyserii i z udziałem Bradleya Coopera.