Lali Puna – \”I Thought I Was Over That\”

14 sierpnia 2005
ok. 1 minuta czytania

Dwupłytowe dzieło urzeknie jednak przede wszystkim tych fanów niemieckiego zespołu, którzy kochają go za delikatność i elektroniczny minimalizm. Miłośnicy ostatniego jak dotąd studyjnego krążka kapeli, \”Faking The Books\”, raczej niewiele znajdą tym razem dla siebie, choć z pewnością zachwyci ich nagrany specjalnie z myślą o składance transowy utwór \”Past Machine\” czy dubowa wersja \”Left Handed\”.

W większości mamy jednak do czynienia z \”tradycyjną\” Lali Puną. Łagodną, szeptaną, z plumkającymi i stukającymi podkładami. Przeróbki również utrzymane są w owej stylistyce. O tym, jak subtelnie do muzycznej materii podchodzą członkowie bandu, świadczy \”Together In Electric Dreams\” – oryginalnie rozśpiewany, przebojowy szlagier formacji Human League, tu snująca się leniwie kompozycja.

Nie jestem przekonana, czy \”I Thought I Was Over That\” koniecznie powinno ukazać się na dwóch płytach. Gdyby z zestawu wybrać to, co najlepsze, otrzymalibyśmy longplay pełen skarbów. A tak, trzeba ich poszukiwać między dość urokliwymi, acz niewiele różniącymi się od siebie instrumentalnymi \”kawałkami\” czy dość przeciętnymi remiksami.