Lamb of God przyjeżdża do Polski

17 lutego 2010
ok. 2 minut czytania

Lamb Of God bezapelacyjnie należy do metalowej światowej pierwszej ligi. Zespół, w którego składzie znajdują się: wokalista Randy Blythe, gitarzyści Mark Morton i Willie Adler, basista John Campbell oraz perkusista Chris Adler, ma już na koncie ponad 3 miliony sprzedanych płyt.

Grupa powstała w 1994 roku w Richmond i wydała 6 płyt studyjnych, jeden album koncertowy oraz 3 krążki DVD. Zaczynali działalność jako grupa instrumentalna pod nazwą Burn The Priest, co zmieniło się w 1995 roku, kiedy do szeregi zasilił wokalista Randy Blythe. Grupa zadebiutowała w 1999 roku longplayem „Burn The Priest”, po wydaniu którego z zespołem rozstał się dotychczasowy gitarzysta – Abe Spear, a sama formacja przemianowała się na Lamb Of God. Rok później ukazał się kolejny krążek w dorobku bandu – „New American Gospel”, który przez krytyków muzycznych postawiony został w jednym rzędzie z dokonaniami Pantery. Prawdziwy sukces przyszedł po wydaniu dwóch kolejnych wydawnictw – „As the Palaces Burn” (2003) i „Ashes Of The Wake” (2004), kiedy zespół uznany został za lidera New Wave of American Heavy Metal. W 2006 roku premierę miał krążek „Sacrament”, za który grupa została nominowana do Grammy.

W 2008 roku roku ukazało się podwójne DVD Lamb of God – „Walk With Me In Hell”, które dokumentowało dwuletnią trasę kwintetu po premierze ostatniego studyjnego dzieła – „Sacrament”. Natomiast w lutym 2009 roku premierę miał najnowszy krążek – „Wrath”. Nad produkcją materiału czuwał Josh Wilbur, natomiast całość promował utwór „Set To Fail”. Album uznany został za najlepszy w dorobku Amerykanów i zyskał rewelacyjne recenzje nie tylko w zachodnich, ale i w polskich mediach.

Cena biletów: 85 złotych w przedsprzedaży, 95 złotych w dniu koncertu.