Lana Del Rey zaśpiewa w Krakowie

10 kwietnia 2017
ok. 2 minut czytania

Lana Del Rey prawdopodobnie przyjedzie z nową płytą. Album zatytułowany „Lust for Life” ma ukazać się wkrótce. Szczegóły dotyczące płyty owiane są tajemnicą. Na razie udało się wyśledzić, że wśród gości znajdzie się The Weeknd, a sama Lana przyznała, że po 4 płytach nagranych dla siebie, ta będzie dla fanów.

Dwuminutową filmową zapowiedź wydawnictwa obejrzały już 2 miliony osób, a pierwszy teledysk do singla „Love” zbliża się do wyniku 45 milionów odtworzeń (do sprawdzenia tutaj).

O Lanie Del Rey zrobiło się głośno w 2011 roku za sprawą intrygującego singla „Video Games” i towarzyszącego mu teledysku, który błyskawicznie stał się viralem, stawiając pytanie: „Kim jest ta dziewczyna?”. Wyjaśnienie przyszło szybko – nową twarzą współczesnego popu, którą pokochają miliony. Nową, choć zakochaną w przeszłości, w stylu retro, który wpływał zarówno na jej image, jak i brzmienie utworów. Bo w muzyce artystki niezwykle istotny jest klimat, przywodzący na myśl popkulturę lat 50., 60., stare Hollywood, elegancję i glamour. Kluczem do sukcesu jest jednak wymieszanie ich ze współczesnymi elementami: hip-hopem, samplami, produkcją, a przede wszystkim siłą mediów społecznościowych.

Kolejne single, „Born to Die” czy „Blue Jeans” potwierdziły gwiazdorski status młodej wokalistki, a jej długogrający debiut stał się jedną z najważniejszych i najlepiej sprzedających się płyt 2012 roku. Na „Born to Die” Lana zdefiniowała się jako amerykańska dziewczyna zakochana w przeszłości, ale świetnie rozumiejąca teraźniejszość, a na kolejnych dwóch albumach – „Ultraviolence” i „Honeymoon” skutecznie ten obraz utrwaliła.

Dziś Lana jest niepodważalną ikoną stylu, o której atencję zabiegają zarówno muzycy, filmowcy jak i projektanci mody. Artystka współpracowników wybiera starannie i niezwykle dużo czasu poświęca pracy nad swoimi płytami. Podobno prace nad „Lust for Life” zabrały jej 15 miesięcy. Efekty możemy poznać niebawem.

Kraków Live Festival odbędzie się w dniach 18-19 sierpnia.