Lanberry ma plan awaryjny na wakacje

22 lipca 2020
ok. 1 minuta czytania

– \”Plan awaryjny\” niejako domyka historię moich poprzednich dwóch singli: \”Zew\” oraz \”Tracę\” – mówi artystka. – Chciałam, by ta piosenka kipiała optymizmem, lekkością i poczuciem wolności. Jest to też ostateczne rozliczenie z przeszłością, dające siłę. \”Awaryjny zawiódł plan, ewakuacji nadszedł czas\” – opisuję moment w naszym życiu, w którym wyczerpaliśmy wszelkie opcje ratowania relacji, przyjaźni, związku. Czasami trzeba powiedzieć dość, zamknąć rozdział raz na zawsze i iść dalej.

Za tekst odpowiada, jak zawsze, sama artystka, ale tym razem zaprosiła do współpracy jeszcze Monikę Wydrzyńską z zespołu Linia Nocna. Warstwa muzyczna to również zasługa Lanberry, którą wspierał kierownik muzyczny jej zespołu – Kuba Krupski. Do produkcji \”Planu awaryjnego\” wokalistka doprosiła jeszcze Dominica Buczkowskiego i Patryka Kumóra – sprawdzony duet producencki, z którym przygotowała już niejeden hit.

Do utworu powstał klimatyczny teledysk, nagrany w hollywoodzkim stylu lat 60., z zaskakującym zakończeniem. Klip do \”Planu awaryjnego\” został przygotowany w filmowej konwencji utrzymanej w klimacie retro. W wideo Lanberry, bawiąc się formą, z przymrużeniem oka opowiada wakacyjną przygodę. Słońce, wiatr we włosach i wakacyjny romans z… nieznajomym. Historia jakich wiele? Zdecydowanie nie – finał tej historii na pewno zaskoczy wszystkich.

Lanberry może pochwalić się ponad 70 milionów streamów oraz dwiema Platynowymi i czterema Złotymi płytami.