Lanterns On The Lake wydają „Beings”

25 sierpnia 2015
ok. 2 minut czytania

Prace nad trzecim longplayem rozpoczęły się w lutym 2014 roku po pełnej sukcesów trasie jaką Brytyjczycy odbyli po Europie i Ameryce Północnej.

– Nowe pomysły przyszły bez większego wysiłku i było ich pod dostatkiem – komentuje Hazel Wilde. – Nie mieliśmy żadnych oczekiwań ani wyobrażeń odnośnie utworów. Po prostu siedzieliśmy wspólnie i improwizowaliśmy, wszystko zadziało się w sposób naturalny, zawsze tak pracujemy.

Nowy materiał powstał w izolacji od zewnętrznego świata, w Newcastle, w sali prób, z dala od jakichkolwiek wpływów. Za produkcję albumu i miksy odpowiada gitarzysta zespołu Paul Gregory.

Teksty dotykają takich tematów jak poczucie wspólnoty, miłość, kultura, polityka, wgląd w siebie, poszukiwanie swojego miejsca oraz ograniczenia jakie to ze sobą niesie.

– Jest we mnie ogromna potrzeba połączenia, kontaktu z czymś, odnalezienia sensu – dodaje frontman. – W świecie jest tyle niesprawiedliwości, która wywołuje we mnie poczucie frustracji. Żyjemy w czasach, w których jesteśmy od siebie oddzieleni i zachęcani do płytkiego celebrowania kultury. Ta płyta niesie ze sobą tęsknotę za czymś większym.

Zestaw promuje nagranie „Faultlines”, które można znaleźć w serwisie SoundCloud.

Oto tracklista:
„Of Dust & Matter”
„I’ll Stall Them”
„Faultlines”
„The Crawl”
„Send Me Home”
„Through the Cellar Door”
„Beings”
„Stepping Down”
„Stuck For An Outline”
„Inkblot”

Poprzedni longplay brytyjskiej rockowej formacji to „Until the Colours Run” z października 2013 roku.