Lao Che nagrali soundtrack z producentem Moloko

18 września 2012
ok. 1 minuta czytania

Zespół zainspirowany klasycznymi albumami z muzyką filmową postanowił przygotować płytę, która dzięki swojej różnorodności i koncepcji stanowiłaby autorski „Soundtrack”. W trakcie pracy w otoczeniu muzyków pojawiła się filmowa ekipa producencka, która po wysłuchaniu wersji demo krążka postanowiła zrealizować film, którego scenariusz opierałby się na muzyce i tekstach Lao Che. W trakcie produkcji okazało się, że z powodów niezależnych od zespołu, a także kłopotów technologicznych osób odpowiedzialnych za stronę filmową projektu, do dziś nie udało się sfinalizować tego pomysłu.

Ponieważ prace nad płytą toczyły się niezależnie od ekipy filmowej, muzycy wrócili do swojego pierwotnego pomysłu na album. Jak na każdej wcześniejszej płycie, zespół postanowił pójść w nieznanym kierunku, pozwalając sobie na swobodne czerpanie z bogactwa muzyki, nie zważając na sztywne ramy gatunków. Owocem tej pracy jest niezwykła różnorodność krążka – rock, funk, elektronika, hip hop, którą dopełniają liryczne kompozycje oraz improwizacje.

Wydawcą będzie Mystic Production.

W październiku zespół wyruszy na trasę koncertową, podczas której fani będą mogli usłyszeć premierowy materiał, a także kompozycje z poprzednich albumów. W ramach tegorocznej pierwszej części trasy zespół zagra ponad 20 koncertów w całej Polsce.

Ostatni zestaw dyskografii Lao Che to „Prąd stały/Prąd zmienny”, który ukazał się w 2010 roku.