Laura Marling śpiewa o kobietach

28 listopada 2016
ok. 1 minuta czytania

Longplay trafi do rąk fanów 10 marca 2017 roku. Materiał został nagrany w Los Angeles pod koniec 2015 roku, a za produkcję odpowiada Blake Mills (Alabama Shakes, Jim James).

– Zaczęłam pisać „Semper Femina” tak, jakby mężczyzna pisał o kobiecie, a potem pomyślałam, że to nie mężczyzna, tylko ja – tłumaczy. – Nie potrzebuję udawać kogoś innego, żeby pokazać sposób, w jaki patrzę na kobiety, również na siebie.

Pierwszym singlem z wydawnictwa jest „Soothing”, którego można posłuchać tutaj.

Niedawno Laura Marling zaangażowała się w kwestię pracy kobiet w studiach nagraniowych. W dyskusjach zatytułowanych „Reversal of the Muse”, które pojawiły się w sieci w formie podcastów, udział wzięli: Haim, Karen Elson, Vanessa Parr, Dolly Parton, Shura i Emmylou Harris. Zaproszeni rozmawiali np. o tym, czy brak kobiet w otoczeniu studyjnym zmieniłby cokolwiek, w tym co powstaje w studiu.

Laura Marling to folkowa wokalistka z Anglii. Trzykrotnie była nominowana do Mercury Music Prize. Zdobyła Brit Award dla najlepszej brytyjskiej solistki w 2011 roku. W latach 2012, 2014 i 2016 była znów nominowana do tej nagrody. Jej poprzedni longplay to „Short Movie” z 2015 roku.