Laureat Oscara skomponował intro do \”Fear the Walking Dead\”

24 sierpnia 2015
ok. 1 minuta czytania

Atticus Ross to współpracownik Trenta Reznora przy soundtrackach do filmów \”Social Network\”, \”Dziewczyna z tatuażem\” i \”Zaginiona dziewczyna\”. Za pierwsze z dzieł został razem z liderem Nine Inch Nails wyróżniony Oscarem.

Intro, które przygotował do serialu będącego spin-offem \”The Walking Dead\”, można sprawdzić pod tym adresem. To pierwsza współpraca Rossa z telewizją.

Akcja \”Fear the Walking Dead\” rozgrywa się w Los Angeles. W obsadzie znaleźli się m.in. Cliff Curtis (gra rozwiedzionego nauczyciela), Kim Dickens (szkolna pani psycholog z mroczną przeszłością), Frank Dillane (syn głównej bohaterki, Nick, który ma problem z narkotykami), Alycia Debnam Carey (w roli siostry postaci Dillane\’a), Ruben Blades (w roli ojca bohaterki odtwarzanej przez Mercedes Mason) oraz Sandrine Holt (jako pewna siebie, zdolna doktor Bethany Exner).

Twórcami są Dave Erickson i Robert Kirkman. Premiera pierwszej, 6-odcinkowej odsłony miała miejsce 23 sierpnia na antenie AMC. Stacja zamówiła już drugi sezon.