Lauryn Hill dziękuje zza krat

24 lipca 2013
ok. 1 minuta czytania

Przypomnijmy, że wokalistka odbywa karę za uchylanie się od płacenia podatków w latach 2005-2007. Artystka jest winna amerykańskiemu fiskusowi 970 tysięcy dolarów. Oprócz kary więzienia, skazana otrzymała także dodatkowe trzy miesiące aresztu domowego.

Teraz Hill przesłała fanom wiadomość za pośrednictwem serwisu Tumblr.

– Od zawsze wiedziałam, że każde wydarzenie w moim życiu ma jakiś cel i że stanowi kolejną lekcję – napisała Hill. – Zostałam tu bardzo ciepło przyjęta przez ludzi, którzy, pomimo okoliczności, potrafią uczynić je najlepszymi z możliwych. Dziękuję za listy, które otrzymuję od was codziennie. Nie mogę odpisać na każdy z nich, ale chcę, abyście wiedzieli, że wszystkie odbieram, czytam i że bardzo się z nich cieszę.

Mimo procesu sądowego i odsiadki Lauryn Hill jest aktywna na polu artystycznym. Niedawno podpisała kontrakt z Sony Records. Label pomoże jej w spłaceniu długów, ale w zamian wydał z wyprzedzeniem jej premierowe utwory, jeszcze przed ukazaniem się pełnego krążka.

Gwiazda R&B pracuje nad nowym albumem studyjnym, dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Będzie on następcą bestsellerowego wydawnictwa „The Miseducation of Lauryn Hill” z 1998 roku.