Lech Janerka ma „Wannę na Wawelu”

6 czerwca 2019
ok. 1 minuta czytania

Lech Janerka po 14 latach przerwy prezentuje pierwszy oficjalny singel i teledysk. „Wanna na Wawelu” jest zapowiedzią nowego, długo wyczekiwanego albumu artysty, który ukaże się jesienią tego roku.

„Wanna na Wawelu” to energiczna i przebojowa piosenka, łącząca charakterystyczne dla Janerki brzmienia gitar, wiolonczeli z elementami nowoczesnej elektroniki, za których produkcję odpowiada Bartosz Straburzyński, na co dzień gitarzysta w zespole Lecha Janerki. Utworowi towarzyszy animowany teledysk stworzony przez Rafała Garcarka, który jest autorem wielokrotnie nagradzanego klipu do piosenki „Rower”.

Tym razem przedstawiony obraz jest skróconym komentarzem do tego, co w ostatnich latach działo się na rodzimej scenie politycznej i prezentuje migawki wydarzeń szeroko dyskutowanych w polskich mediach i domach. Spektakularny teledysk do „Wanny na Wawelu” śmiało może stanowić powtórkę z najnowszej historii Polski, ale daje też szansę, by każdy interpretował go na własny sposób i doszukiwał się w nim ważnych dla siebie elementów.