Led Zeppelin zapowiada „Houses Of The Holy”

13 października 2014
ok. 1 minuta czytania

Zestaw trafi do sprzedaży w Polsce 27 października. Tego samego dnia ukaże się reedycja płyty „IV”.

Zapowiedź promującą pierwsze z wydawnictw można znaleźć pod tym adresem. W zestawie znajdzie się m.in. nowy miks „The Rain Song”.

Dzieła dostępne będą w paru formatach, między innymi na pojedynczym CD, winylu, jako pliki cyfrowe, w specjalnym kolekcjonerskim boksie, a także z dodatkowymi dyskami audio z wcześniej niepublikowanymi wersjami piosenek grupy.

Płyta „Houses Of The Holy” ukazała się w 1973 roku, dwa lata po „IV”. Zajęła szczyty notowań po obu stronach Atlantyku. Nie była aż tak wielkim sukcesem komercyjnym jak poprzedniczka, ale i tak osiągnęła znakomity wynik, sprzedając się w ponad 11 milionach kopii w USA. Uważana jest za majstersztyk producencki. Z niej pochodzą kompozycje „The Song Remains The Same”, „No Quarter” czy inspirowana reggae „D’yer Mak’er”. Na dołączonej do reedycji płycie audio Jimmy Page zamieścił inaczej zmiksowane wersje siedmiu piosenek, pozwalające poznać ich pierwotne, robocze wcielenia.

Przypomnijmy, że zespół Led Zeppelin powstał w 1968 roku. Tworzyli go John Bonham, John Paul Jones, Jimmy Page i Robert Plant. Grupa stała się legend rocka i hard rocka. Płyty Led Zeppelin rozeszły się w ponad 300 milionach egzemplarzy. W 1995 roku zespół wprowadzono do Rock & Roll Hall Of Fame.