Lee „Scratch” Perry w Częstochowie

19 kwietnia 2012
ok. 1 minuta czytania

– W związku ze zmianami w planowanej trasie koncertowej po Europie Ky-Mani Marleya, informujemy, że gwiazdą Częstochowa Reggae On w ramach Dni Województwa Śląskiego 2012 będzie jamajska legenda reggae, kultowa postać światowej sceny reggaeowej – Lee „Scratch” Perry – czytamy w komunikacie.

Pochodzący z Jamajki artysta jest jednym z najbardziej wpływowych przedstawicieli gatunku reggae. Z kolei jego producenckie eksperymenty z lat 70. przyczyniły się do powstania dubu. Perry jest współtwórcą numeru „I Chase The Devil” Maksa Romeo. Fragment nagrania został wsamplowany w przebój „Out Of Space” formacji The Prodigy.

Częstochowa Reggae On to przedsięwzięcie muzyczne organizowane w drugi weekend maja w ramach Dni Województwa Śląskiego 2012. Podczas festiwalu, w plenerze i częstochowskich klubach muzycznych, wystąpią największe, polskie i zagraniczne gwiazdy reggae, jak Pandadread, Mystic MC, Radikal Guru i Cian Finn Good Vibes Sound, Sensi Milion, Konopians, Ragana, Dancehall Masak – Rah i Bakshish, Splendid Sound, Pablopavo i Ribbeck., Rise up! sound system, Dubseed sound system, Bush Chemist, King General, Culture Freeman, Soom T i Mesajah.

Na wszystkie imprezy w ramach Reggae On wstęp wolny.