Legendarne nagranie The Rolling Stones z Jimmym Page\’em

22 lipca 2020
ok. 1 minuta czytania

Choć nagranie powstało w październiku 1974 roku, to nie zostało opublikowane. Aż do teraz. Zaginiony utwór od wielu lat stanowił Święty Graal dla wielbicieli zespołu.

– Pamiętam, jak pierwszy raz jammowałem z Jimmym i Keithem w studiu w piwnicy Ronniego – wspomina Mick Jagger. – To była świetna sesja.

– Z tego, co pamiętam, weszliśmy na koniec sesji Led Zeppelin – dodał Keith Richards. – Właśnie opuszczali studio, a my mieliśmy rezerwację tuż po nich, więc Jimmy zdecydował się zostać. Nie rozpatrywaliśmy tego w kategorii utworu, to miało być tylko demo, ale wyszło na tyle dobrze, że szkoda byłoby tego nie wykorzystać, zwłaszcza w takim składzie.

Utwór \”Scarlet\” zapowiada wydanie wersji deluxe płyty \”Goats Head Soup\”, której premiera zaplanowana jest na 4 września. Wydawnictwo zawierać będzie niepublikowane wcześniej piosenki, wersje demo, nagrania koncertowe i inne bonusy. Płyta ukaże się w różnych wersjach w tym 2CD, 4CD, na winylu, kasecie magnetofonowej i w formie cyfrowej. Dostępna będzie też specjalna koszulka. Wcześniej zespół zaprezentował inny numer promujący wznowienie – \”Criss Cross\”.

W kwietniu 2020 roku The Rollings Stones zaprezentowali pierwszy od 8 lat, nowy utwór \”Living in a Ghost Town\”.