„Legion samobójców” – szalony zwiastun z Jaredem „Jokerem” Leto

22 lipca 2016
ok. 1 minuta czytania

Wideo, które można obejrzeć na YouTube daje nadzieję, że Heath Ledger znalazł w roli Jokera godnego następcę. Na definitywne odpowiedzi z pewnością jednak jeszcze za wcześnie, a wiadomo, że poprzeczka zawieszona została wysoko.

Przypomnijmy, że obraz w reżyserii Davida Ayera przedstawia losy grupy czarnych charakterów zatrudnionych przez rząd do wykonania zadania zbyt niebezpiecznego dla superbohaterów. Złoczyńcy, którzy dotychczas działali samodzielnie, muszą połączyć siły, aby sprostać wyzwaniu.

W filmie – poza Leto – grają Will Smith jako Deadshot, Margot Robbie jako Harley Quinn, Cara Delevingne jako Enchantress, Joel Kinnaman jako Rick Flagg, Jai Courtney jako Boomerang, Ike Barinholtz jako Dr. Hugo Strange, Adam Beach jako Ravan. W obsadzie znaleźli się również Scott Eastwood, Alex Meraz, Jim Parrack, Common i Raymond Olubowale. Viola Davis występuje w roli szefowej jednostki, Amandy Waller.

Premiera zapowiedziana została na 5 sierpnia.

Przypomnijmy, że grający Jokera Jareda Leto to rockman i wokalista. W 2014 roku, za rolę w filmie „Witaj w klubie” otrzymał Oscara. Przewodzi kapeli Thirty Seconds to Mars, z którą sprzedał 15 milionów płyt. Ostatni longplay bandu to „Love, Lust, Faith and Dreams” z maja 2013 roku.