LemOn rusza w trasę

27 lutego 2017
ok. 2 minut czytania

Album ukaże się już 24 marca. Na okładkę trafiło wyjątkowe zdjęcie autorstwa Zuzy Krajewskiej. Zespół opublikował tytułowy singel promujący wydawnictwo. To jedno z najbardziej intymnych nagrań w dorobku grupy, a można się z nim zapoznać tutaj.

LemOn na albumie „Tu” jest zespołem dojrzałym, który śmiało łączy odległe światy. Liryczne ballady kontrastują więc z punkową złością czy rockowym kolorem przesterowanych gitar, a współczesne brzmienia z wyraźnymi nawiązaniami do herosów lat 70., do twórczości takich grup jak Led Zeppelin czy Pink Floyd. Równie odważna jest zresztą warstwa tekstowa – intymna, klaustrofobiczna refleksja o niemożności komunikacji, zarówno na poziomie dwojga ludzi, poszukujących miłości, jak i całych społeczeństw, które bez porozumienia skazane są na upadek.

Trasa LemOn:
24 marca – Zabrze Wiatrak
26 marca – Kraków (Forty)
27 marca – Kraków Forty-drugi koncert
31 marca – Poznań B17
1 kwietnia – Gdańsk, klub B90
2 kwietnia – Teatr Muza Koszalin
6 kwietnia – Szczecin Azoty Arena
9 kwietnia – Wrocław Centrum Koncertowe A2
21 kwietnia – Toruń Odnowa
22 kwietnia – Łódź Wytwórnia
23 kwietnia – Warszawa Palladium

LemON to zespół, który okazał się objawieniem na polskim rynku muzycznym. W ciągu zaledwie cztery lata dorobił się trzech płyt, rozpoznawalnego stylu i takich przebojów jak „Napraw”, „Będę z Tobą”, „Nice”,  „Wkręceni”, „AKE”, „Jutro” oraz „Scarlett”. Grupa zdobyła platynową płytę, liczne nagrody, a przede wszystkim zgromadził rzeszę wiernych fanów (w tym ponad 360 000 fanów na Facebooku). Muzyka LemONa to nietuzinkowa mieszanka gitarowego rocka, folkowej nostalgii, jazzowej lekkości, które zespaja ze sobą wyjątkowy inteligentny wokal. Wideoklipy zespołu zgromadziły łącznie ponad 50 milionów wyświetleń na YouTube.