Lenny Kravitz Marvinem Gaye’em w filmie Juliena Temple

20 listopada 2012
ok. 1 minuta czytania

Obraz zainspirowany będzie albumem „Midnight Love” z 1982 roku, który Amerykanin nagrywał w Brukseli. Był to jego ostatni longplay przed śmiercią. Pochodzący z wydawnictwa numer „Sexual Healing” stał się wielkim hitem. Dzieło ukazywać będzie ostatnie lata muzyka, kiedy mieszkał w Londynie na początku lat 80.

Film wyprodukują Frederick Bestall, Jimmy De Brabant i Jean-Luc Van Damme.

Reżyser ma na koncie m.in. dzieła „Joe Strummer – niepisana przyszłość”, „Sex Pistols: Wściekłość i brud” oraz „Absolute Begginers”. Nakręcił także teledyski dla Blur, Billy’ego Idola, Depeche Mode, The Rolling Stones, Toma Petty’ego czy Davida Bowiego.

Marvin Gaye urodził się w roku 1939 w Waszyngtonie. Był jednym z najwybitniejszych przedstawicieli Motown. Jego stylistyczne eksperymenty stworzyły podwaliny dla rozwoju muzyki urban. Gaye, który przez lata borykał się z uzależnieniem od narkotyków, zginął w roku 1984 z rąk własnego ojca.

Nie będzie to pierwsza rola muzyka, ale pierwsza główna. Kravitza można było podziwiać wcześniej w „Igrzyskach śmierci” czy dramacie „Hej, skarbie”. Jego ostatnia płyta to „Black And White America” z sierpnia 2011 roku.