Lenny Valentino wznawia \”Uwaga! Jedzie tramwaj\”

22 stycznia 2021
ok. 1 minuta czytania

Album promowały dwa single – \”Dom nauki wrażeń\” i \”Chłopiec z plasteliny,\” do których nakręcono teledyski. Materiał został pozytywnie przyjęty przez fanów i media. Wysoko oceniane wydawnictwo zostało przez niektórych recenzentów okrzyknięte najlepiej zrealizowaną polską płytą.

Był rok 1998 roku. W Mysłowicach spotykają się Artur Rojek, gitarzysta i wokalista grupy Myslovitz oraz basista i wokalista Mietall Waluś. Dołączają do nich perkusista Wojciech Kuderski oraz gitarzysta Michał Koterba i w takim składzie powstaje grupa Lenny Valentino, która nagrywa swoje pierwsze demo. Rok po powstaniu grupę opuszcza Wojciech Kuderski, którego miejsce zajmuje Bartek Królikowski. W 2000 roku po odejściu ze składu Michała Koterby do Rojka i Walusia dołącza \”desant z wybrzeża\” – Maciek Cieślak, Jacek Lachowicz oraz Arek Kowalczyk z zespołu Ścianka. Połączone śląsko – pomorskie siły w studiu im. Adama Mickiewicza w Sopocie nagrywają jedną z najciekawszych płyt pierwszej dekady nowego stulecia.

Po wydaniu płyty zespół ruszył w klubową trasę po Polsce a po jej zakończeniu rozwiązał się. Muzycy wrócili do macierzystych zespołów: Ścianka pracowała nad albumem \”Białe wakacje,\” Artur Rojek przygotowywał nowy album Myslovitz, a Mietall Waluś szykował debiutancki materiał zespołu Negatyw.

\”Uwaga! Jedzie tramwaj\” można zamawiać pod tym adresem. Do sprzedaży trafiła limitowana edycja na niebieskim winylu, poszerzona o \”W-21\” oraz \”W-34\”.