Leonard Cohen zagra w Łodzi

25 lutego 2013
ok. 2 minut czytania

Po trwającej prawie sześć dekad karierze, podczas której występował w wypełnionych po brzegi salach w najodleglejszych zakątkach świata, pisarz, poeta, trubadur i niezmiernie wpływowy artysta, po raz kolejny udowadnia, że w każdym miejscu na naszej planecie fani wciąż czekają na jego koncerty. Od momentu zakończenia piętnastoletniej przerwy w występach na żywo i powrotu na scenę w 2008 roku, Leonard Cohen wciąż pokazuje, że nie stracił ani odrobiny energii, a jego najnowsze występy bez wątpienia przejdą do historii jako jedne z najważniejszych wydarzeń w dziejach muzyki.

Powrót Cohena do Polski to prawdziwe wydarzenie dla wszystkich fanów kanadyjskiego barda, jedyna okazja by zobaczyć to poruszające, wywołujące olbrzymie emocje i wzruszenie, widowisko.

Kariera tego uwielbianego i docenianego na całym świecie artysty rozpoczęła się w latach 60., a młody debiutant został uznany za jednego z najbardziej wpływowych twórców tej epoki. Płyty takie jak „Songs of Leonard Cohen” (1967), „Songs of Love and Hate” (1970) oraz „I’m Your Man” (1990), „The Future” (1992), „Ten New Songs” (2001) i „Dear Heather” (2004) cieszą się zasłużoną sławą klasycznych albumów, podobnie – co rzadkie w przypadku muzyków – jak literackie dokonania Cohena, które przyniosły mu wiele nagród na całym świecie.

Do jego najzagorzalszych fanów zaliczają się U2, R.E.M., Sting, Nick Cave czy Rufus Wainwright. Uwielbiał go również zmarły niedawno Johnny Cash, a eksperci obliczyli, że istnieje ponad 1300 wykonań piosenek Cohena, nagranych przez innych artystów.

Bilety w sprzedaży od 1 marca w cenach od 115 do 365 zł. na paradam.pl, ticketportal.pl, ticketpro.pl oraz w sieci salonów Empik.