Leski: Podwórka z dzieciństwa i powrót do lat 90.

25 czerwca 2021
ok. 1 minuta czytania

– Dzieciństwo zawsze będzie mi się kojarzyć z podwórkiem, które dziś, w tamtym sensie, pewnie już nie istnieje. Mieliśmy wszystko, choć były to czasy dużych braków – mówi Leski. – Zaprosiłem do klipu kumpli, którzy są stąd, dorastali tutaj i wiedzą o czym śpiewam. Nasze drogi przeplatają się na tych podwórkach od 30 lat, więc fajnie było symbolicznie pokazać to w klipie. W obrazku wystąpiły również moje dzieci i ich koledzy, co spina klamrą całą opowieść.

Muzycznie singiel \”Składak\”, to wciąż akustyczne i analogowe brzmienia znane z pierwszych wydawnictw artysty, takich jak \”Splot\” czy \”Zaczyn\”. Akustyczne gitary napędza melodyjny bas i rytmiczna perkusja, a całość zatopiona jest w brzmieniu starych syntezatorów.

Leski cały album \”Supersam\”, stworzył w całości w swoim domowym studio. Artysta jest nie tylko autorem tekstów i warstwy muzycznej, ale odpowiada również w całości za produkcje albumu. Roi się tutaj od charakterystycznych dla niego neo-folkowych dźwięków, połączonych z elektronicznymi beatami i synthpopowymi melodiami. Na uwagę zasługuje fakt, że żaden z tekstów piosenek nie powstał na tzw. papierze. Słowa pojawiały się dopiero przed mikrofonem.

\”Składak\” to czwarty singiel promujący, autorski album artysty \”Supersam\”, którego premiera miała miejsce 11 czerwca.