Letnia miłość Rity Ory i Rudimental

23 listopada 2018
ok. 2 minut czytania

„Summer Love” to pierwsza współpraca drum’n’bassowej kapeli z Londynu i pochodzącej z Kosowa wokalistki.

Nagranie poprzedza trzeci albumu brytyjskiej grupy, „Toast To Our Differences”, który ukaże się 25 stycznia 2019 roku. To juz piąty utwór, jaki Amir Amor, Piers Agget, Kesie Dryden i DJ Locksmith ujawnili z zapowiedzianego na przyszły rok wydawnictwa. Wcześniej poznaliśmy brytyjski numer jeden „These Days” (feat. Jess Glyne, Macklemore, Dan Caplen), który jest na razie najlepiej sprzedającym się singlem na Wyspach w 2018 roku, a także „Let Me Live” wyprodukowany z Major Lazer i z udziałem Anne-Marie i Mr. Eazi, „Walk Alone” z Tomeme Walkerem oraz utwór tytułowy.

Album „Toast To Our Differences” to efekt trzech lat pracy laureatów BRIT Award. To jednocześnie najbardziej ambitne i zróżnicowane dzieło zespołu, który jakby chciał wszystkim przekazać, że nie istnieje coś takiego, jak granice w muzyce tanecznej.

Pełna tracklista albumu „Toast To Our Differences”:
1. Toast To Our Differences (feat. Protoje, Hak Baker & Shungudzo)
2. Rudimental & Major Lazer: Let Me Live (feat. Anne-Marie & Mr Eazi)
3. Dark Clouds (feat. Jess Glynne & Chronixx)
4. Walk Alone (feat. Tom Walker)
5. Thula Ungakhlai (feat. Ladysmith Black Mambazo)
6. These Days (feat. Jess Glynne, Macklemore & Dan Caplen)
7. Sun Comes Up (feat. James Arthur)
8. 1by1 (feat. Raye & Maleek Berry)
9. Last Time (feat. Raphaella)
10. No Pain (feat. Maverick Sabre, Kojey Radical & Kabaka Pyramid)
11. Scared of Love (feat. Stefflon Don)
12. Summer Love (feat. Rita Ora)
13. They Don’t Care About Us (feat. Maverick Sabre & YEBBA)
14. Do You Remember (feat. Kevin Garrett)
15. Leave It For Tomorrow (feat. Elli Ingram)
16. Adrenaline (feat. OLIVIA)

Debiutancka płyta Rudimental „Home” zdobyła szczyt notowania w Wielkiej Brytanii i zyskała status podwójnie platynowy, zaś w Polsce pokryła się złotem. Pochodzący z niej numer „Waiting All Night” z Ellą Eyre zawędrował na pierwsze miejsce listy singli i był wielkim przebojem również w Polsce. Drugi album brytyjskiej grupy, „We The Generation”, powtórzył sukces debiutanckiego „Home” i zadebiutował na szczycie zestawienia albumów w Wielkiej Brytanii. W piosence „Lay It All On Me” pojawił się gościnnie Ed Sheeran. Anglicy zaprosili do nagrań także innych gości. W utworze „Too Cool” słychać Ellę Eyre, „New Day” ozdobił Bobby Womack, a w „Needn’t Speak” pojawia się Lianne La Havas.