Liam Gallagher ostrzega fanów brata

20 lutego 2017
ok. 1 minuta czytania

Oczywiście Liam Gallagher nie byłby sobą, gdyby przy okazji nie dopiekł bratu, który od lat prowadzi udaną karierę z zespołem Noel Gallagher’s High Flying Birds. Wykorzystując do tego celu swoje konto na Twitterze, Liam napisał, że fani kapeli jego brata nie będą mieli gdzie się schować przed jego solowym albumem. W twitterowym feedzie zamieścił też fragmenty tekstów piosenek. Wpisy na koncie Liama można prześledzić tutaj.

Płyta nie ma jeszcze tytułu, ale wiadomo, że wyda ją wytwórnia Warner, z którą Liam Gallagher podpisał kontrakt w 2016 roku. Latem tego roku tak mówił o albumie: – Mam 10, 11 piosenek, które nadają się do nagrania. Mają polot, charakter, melodie są szalone, a teksty cholernie zabawne. To płyta napisana przeze mnie, ze wszystkimi właściwymi składnikami. Brzmi naprawdę smacznie. To nie Pink Floyd ani Radiohead. To butna muzyka.

Po rozpadzie Oasis w 2009 roku Liam Gallagher powołał do życia grupę Beady Eye, z którą wydał dwie płyty „Different Gear, Still Speeding” (2011) i „BE” (2013). Zespół zakończył działalność w 2014 roku.