Liam Gallagher zainspirowany Yoko Ono

5 października 2017
ok. 2 minut czytania

Mowa o numerze zatytułowanym „I’ve All I Need”, który zainspirowało spotkanie byłego frontmana Oasis z Yoko Ono, do którego doszło 18 lat temu.

– Byłem w nowym Jorku i dostałem telefon, że Yoko Ono chce się ze mną spotkać – wspomina. – Wziąłem mojego syna, Lennona. Yoko zaprosiła nas do kuchni, by zrobić herbatę. Zauważyłem, że ma wielki banner z japońskim napisem. Zapytałem, co tam jest napisane. Napis brzmiał: „While I’ve been hibernating I’ve been gathering my wings” (kiedy byłem w hibernacji, zbierałem skrzydła). Od lat chciałem te słowa zawrzeć w piosence i w końcu mi się udało.

W „I’ve All I Need” słychać Liama śpiewającego tekst „I hibernate and sing/While gathering my wings”.

Album „As You Were” ukaże się 6 października. Producentem czterech utworów jest Greg Kurstin, który współpracował z Adele a także wspierał Foo Fighters przy ich nadchodzącym krążku, „Concrete And Gold”. Resztą materiału zajął się Dan Grech-Marguerat, który wcześniej produkował Radiohead, Mumford and Sons czy Circa Waves.

Longplay wypełni 12 nagrań. Oto ich tytuły:

1. Wall Of Glass
2. Bold
3. Greedy Soul
4. Paper Crown
5. For What Its Worth
6. When Im In Need
7. You Better Run
8. I Get By
9. Chinatown
10. Come Back To Me
11. Universal Gleam
12. I’ve All I Need

Po rozpadzie Oasis w 2009 roku Liam Gallagher powołał do życia grupę Beady Eye, z którą wydał dwie płyty „Different Gear, Still Speeding” (2011) i „BE” (2013). Zespół zakończył działalność w 2014 roku.