Liesl Tommy kreci biografię Arethy Franklin

11 stycznia 2019
ok. 1 minuta czytania

Liesl Tommy ma na koncie reżyserię spektakli na Broadwayu. w 2016 roku otrzymała nagrodę Tony za przedstawienie „Eclipsed”, które było zresztą pierwszym przygotowanym tylko przez kobiety spektaklem w Nowym Jorku.

W roli głównej wystąpi Jennifer Hudson, którą zresztą wybrała jeszcze Aretha Franklin.

Kariera Arethy Franklin rozpoczęła się w 1956 roku. Ogromną popularność Amerykanka zdobyła pod koniec lat 60. i na początku 70. XX wieku. Ma na koncie przeboje „I Never Loved A Man (The Way I Love You)”, „Respect”, „Baby I Love You”, „Chain Of Fools”, „(Sweet Sweet Baby) Since You’ve Been Gone”, „Think”.

W 1987 roku Aretha Franklin została pierwszą kobietą, która została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame. Piosenkarka ma na koncie 20 nagród Grammy (w tym dwie honorowe) oraz 20 przebojów numer jeden na Billboard R&B Singles Chart.

Ostatnia płyta Arethy Franklin to „Aretha Franklin Sings The Great Diva Classics” z 2014 roku.

Jennifer Hudson, laureatkę Oscara za rolę w „Dreamgirls”, można było podziwiać w obrazach „Black Nativity” i „Lullaby” czy serialu „Imperium”. Ostatnio zagrała z Adamem Sandlerem w produkcji Netfliksa, „Sandy Wexler”. Dorobek muzyczny Amerykanki zamyka longplay „JHUD” z września 2014 roku.