Lil Nas X został świętym Mikołajem

13 listopada 2020
ok. 2 minut czytania

Lil Nas X w nowym klipie wciela się w Świętego Mikołaja przyszłości. Nakręcony przez rapera oraz Gibsona Hazarda klip rozgrywa się podczas świąt w 2220 roku w futurystycznym warsztacie Mikołaja na biegunie północnym. Lil Nas X udaje się też w lot saniami wysokiej technologii – czerwonym Dodge Challengerem – ciągniętymi przez renifery-roboty, przelatując między innymi nad Górą Rushmore, w której zamiast głów amerykańskich prezydentów wykuto popiersia poprzednich wcieleń rapera, znakiem Hollywood, słynnym Golden Gate Bridge, Statuą Wolności i Times Square.

\”Holiday\” to pierwszy nowy utwór rapera od czasu wydanego w 2019 debiutanckiego \”EP 7\”. Artysta zaprezentuje nowy utwór już w tę sobotę podczas wirtualnego koncertu w komputerowej grze Roblox.

– Urządzamy największy wirtualny koncert w 2020 roku i mamy nadzieję, że każdy uczestnik Roblox się na nim pojawi. Jestem wdzięczny, że mogę być pierwszym artystą, który zagra w tej platformie. Mieliśmy niezły ubaw podczas tworzenia tego wydarzenia i nie mogę się doczekać, aż każdy zobaczy efekty naszej współpracy – mówi Lil Nas X.

Koncert odbędzie się na różnych scenach, inspirowanych utworami rapera, a do zaprojektowania całego przedsięwzięcia została użyta technologia wykrywania twarzy PBR, która jest dostępna w platformie Roblox.
Lil Nas X to pochodzący z Atlanty raper, który na swoim koncie ma wygraną nagrodę Grammy. Za sprawą hitu \”Old Town Road\” artysta w 2019 roku zyskał sporą popularność, a wersja utworu z Billy Ray Cyrusem stała się najdłużej obecnym na #1 miejscu listy magazynu Billboard Hot 100 singlem. Diamentowa piosenka została wyróżniona wieloma nagrodami, takimi jak np. 2 statuetki Grammy. Lil Nas X znalazł się na okładce magazynu TIME i został okrzyknięty przez to czasopismo jedną z 25 najbardziej wpływowych osób w internecie. Po wydaniu \”EP 7\” w 2019 roku, na którym znalazł się pięciokrotnie platynowy singiel \”Panini\”, jak również platynowe \”Rodeo\”, raper pracuje nad nadchodzącym debiutanckim albumem.