Lil Wayne jest różową myszą

17 stycznia 2019
ok. 2 minut czytania

Remiks został okraszony wielobarwnym psychodelicznym klipem Bena Jonesa. Piosenka „Genius” była premierowym singlem supergrupy LSD wydanym w maju 2018 roku.

Choć nazwa LSD kojarzy się z narkotykiem, źródła nazwy należy raczej poszukiwać w inicjałach składających się nań artystów, czyli Labrintha, Sii i Diplo.

Ostatni album Lil Wayne’a „Tha Carter V” ukazał się 28 września. Na dorobek rapera składa się 12 długogrających płyt. Poprzednia odsłona serii „Carter” – „Tha Carter IV” – miała premierę w sierpniu 2011 roku. Od 2015 roku Lil Wayne udzielał się w co najmniej 20 piosenkach innych wykonawców. Jak choćby w kompozycji „No Problem” Chance the Rappera.

Diplo to DJ, producent i siła sprawcza Major Lazer. Na przebojową mieszankę formacji składają się niskie basy, jamajskie, dancehallowe rytmy, trapowe wycieczki i EDM-owe podbicia. Ostatnie wydawnictwo Diplo to EP-ka zatytułowana „California”.

Sia Furler muzyczną karierę rozpoczynała od wokalnych, gościnnych występów głównie w utworach Zero 7. Pierwszy własny longplay, „OnlySee”, wydała w 1997 roku. Jednocześnie prowadziła karierę solową i zdobywała uznanie jako autorka piosenek dla innych wykonawców. Z jej talentu korzystali Beyoncé, Kylie Minogue, Flo Rida czy Rihanna, dla której przygotowała przebój „Diamonds”. Współtworzyła też utwory „Titanium” David Guetta i „Wild Ones” Flo Ridy, w których zresztą również zaśpiewała. Ważnym momentem w karierze pochodzącej z Adelaide artystki było wydanie płyty „1000 Forms of Fear” (2014), z której pochodził hit „Chandelier”. Jej ostatnie wydawnictwo to „Everyday Is Christmas” z 2017 roku.

Labrinth, który naprawdę nazywa się Timothy McKenzie, zadebiutował krążkiem „Electronic Earth” w kwietniu 2012 roku. Fani ciagle czekają na drugą płytę angielskiego muzyka, „Take Me to the Truth”.