Lily Allen też na Orange Warsaw Festival

27 lutego 2014
ok. 2 minut czytania

Lily Allen to Lily Rose Beatrice Cooper – brytyjska piosenkarka pop, a także aktorka. Jako pierwsza pokazała, że dzięki portalowi MySpace, na który w 2005 roku wrzuciła nagrania swoich kawałków można zrobić światową karierę. Jej debiutancki singel „Smile”, wydany w czerwcu 2006 roku, od razu znalazł się na pierwszym miejscu brytyjskiej listy przebojów. Album „Alright, Still” spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem fanów i sprzedał się w nakładzie ponad 2,6 miliona egzemplarzy na całym świecie. Przyniósł też artystce nominację do prestiżowych nagród: Grammy, BRIT czy MTV Video Music Award. Kolejna płyta, „It’s Not Me, It’s You” (2009), zadebiutowała na pierwszym miejscu brytyjskiego zestawienia. Album zaprezentował też wyraźną zmianę stylu w twórczości artystki, która odeszła od wpływów reggae i ska w stronę electropopu. W 2009 roku, Allen ogłosiła przerwę w twórczości muzycznej, zajęła się w tym czasie rodziną, modą i założyła płytowy label, w którym wydaje nagrania innych artystów. W 2013 roku postanowiła wrócić na scenę. Nowy album zatytułowany „Sheezus” zaplanowany jest na ten rok.

– Najbardziej pyskata wokalistka świata, która wprowadziła na salony słynny londyński akcent „cockney”, eksperymentując jednocześnie wokalnie z jazzem, reggae i ska – komentuje Piotr Metz.

Wcześniej udział potwierdzili:
Orange Stage:
13 czerwca – Kings Of Leon, Queens Of The Stone Age, Pixies
14 czerwca – Florence And The Machine, The Kooks
15 czerwca – Outkast, David Guetta, Kasabian, Timbaland

Warsaw Stage:
13 czerwca – Snoop Dogg Aka Snoop Lion, Lily Allen
15 czerwca – Bring Me The Horizon

Bilety i karnety dostępne są na stronach Orangewarsawfestival.pl, Eventim.pl oraz w sieci autoryzowanych punktów Eventim. Trzydniowe wejściówki kosztują od 519 złotych.