Limitowane, super deluxe „Nevermind”

1 września 2011
ok. 1 minuta czytania

Wznowienie pojawi się w kilku nowych wersjach – od zremasterowanej jednopłytowej edycji, poprzez 2CD i 4LP aż po czteropłytowe wydawnictwo z DVD. Edycja Super Deluxe w formacie 4CD/1DVD, zostanie wydana w limitowanej edycji 40 tysięcy egzemplarzy i będzie zawierała rzadko publikowane nagrania, wersje demo zarejestrowane w Smart Studios Butcha Viga, nagrania z prób, tzw. Devonshire Mixes (wersje wyprodukowane i zmiksowane przez Viga – ostatecznie na pierwotną wersję „Nevermind” zmiksował Andy Wallace), niepublikowane nagrania z BBC, koncert z The Paramount Theatre z 1991 roku, wszystkie teledyski z „Nevermind”, a także 90-stronicową książeczkę.

Dostępne formaty: 1CD (Remaster), 2CD (Deluxe), 4CD+DVD (Super Deluxe), 4LP (Vinyl). Równocześnie na DVD i Blu-ray ukaże się nigdy wcześniej niepublikowany koncert „Live At The Paramount”.

Longplay oryginalnie miał premierę 24 września 1991 roku. Z albumu pochodzą przeboje „Smells Like Teen Spirit”, „Come as You Are” czy „Lithium”. Dzieło rozeszło się na całym świecie w 30 milionach egzemplarzy.