Lin-Manuel Miranda rapuje o „Prezydenckim pokerze”

17 stycznia 2017
ok. 1 minuta czytania

Artysta przygotował hiphopowy utwór zatytułowany „What’s Next?”. W tekście wymienia postaci z popularnego cyklu Aarona Sorkina, w tym panią Landingham (Kathryn Joosten), Nancy McNally (Anna Deavere Smith) czy admirała Fitzwallace’a (John Amos). Miranda wykorzystał też sample z dialogami z serialu, w tym z wypowiedziami prezydenta Josiaha Bartleta (Martin Sheen). Nagrania można posłuchać pod tym adresem.

„Prezydencki poker” zadebiutował na małym ekranie w 1999 roku. Akcja toczy się w Białym Domu i skupia się na losach administracji fikcyjnego prezydenta z partii Demokratów. W rolach głównych występują między innymi Martin Sheen, Alan Alda, Jimmy Smits i Mary-Louise Parker.

Był to najpopularniejszy serial w USA, który gromadził przed telewizorami nawet 17 milionów widzów. Produkcję uhonorowano licznymi nagrodami, w tym kilkakrotnie wyróżnieniem Emmy za najlepszy serial dramatyczny.

Lin-Manuel Miranda ostatnio pracował przy animacji „Vaiana: Skarb oceanu” („Moana”). Za piosenkę „How Far I’ll Go” otrzymał nominację do Złotego Globu.